معماری فضای مسکونی

کازا آر" (Casa R)شرکت معماری اُرما آرکیتتورا فرانسه

برخلاف طراحی بیرونی سخت و سرد، فضای داخلی خانه کازا آر با ارتفاع های مختلف، استفاده از مصالح گرم و پنجره های چوبی طراحی شده است.

به گزارش دیده بان معماری به نقل از عصر ایران در جزیره کورسیکا، فرانسه، شرکت معماری اُرما آرکیتتورا (Orma Architettura) پروژه ای به نام “کازا آر” (Casa R) را تکمیل کرده است. این پروژه ساخت خانه ای به مساحت 49 متر مربع را شامل شده که در عین مینیمال بودن، پیچیدگی های خاص خود را دارد.

خانه

کازا آر، خانه ای روی سطح شیب دار

کازا آر روی سطحی شیب دار و صخره ای ساخته شده است. این خانه در انتهای روستای سوتا در جنوب کورسیکا قرار دارد که به عنوان منطقه ای دور افتاده و بدون توسعه شهری شناخته می شود. محل ساخت خانه کازا آر رو به رشته کوه اوآمو دی کانیا (Uomo di Cagna) است که از ویژگی های آن می توان به شیب های تند و توالی سطوح سنگی اشاره کرد.

خانه

اُرما آرکیتتورا خانه کازا آر را به عنوان یک بلوک سنگی در نمای ظاهری تعریف کرده است. برخلاف طراحی بیرونی سخت و سرد، فضای داخلی خانه با ارتفاع های مختلف، استفاده از مصالح گرم و پنجره های چوبی طراحی شده است.

برای این که کازا آر به درستی بین دو قسمت سنگی قرار بگیرد، تیم طراحی خانه ای ساده و عمودی را ایجاد کرده است. با در نظر گرفتن بافت آن و بودجه ای محدود، کازا آر بسیار مینیمال است و به صورت یک حجم ساده از بتن شن‌زنی شده شکل گرفته است. بافت خشن بیرونی با محیط سنگی اطراف تکمیل می شود.

اطلاعات پروژه

نام پروژه: کازا آر

معمار: اُرما آرکیتتورا

مکان: روستای سوتا، کورس دو سود، کورسیکا

مساحت: 49 متر مربع

برنامه: خانه شخصی برای یک هنرمند

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

 

مدیر سایت

دانش آموخته مهندسی معماری از دانشگاه تهران

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا