اخبار

نخستین پل هوشمند ضدبرف در تهران

نماینده مردم تهران به افتتاح نخستین پل هوشمند ضدبرف در پایتخت اشاره کرد و گفت: هر اقدامی که بتواند در راستای مدیریت و کنترل ترافیک عملیاتی شود، قابل تقدیر است.

به گزارش دیده بان معماری به نقل از مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره افتتاح نخستین پل هوشمند ضدبرف در پهنه شمالی پایتخت،گفت: گلایه به‌حق امروز شهروندان عمدتاً از ترافیک و آلودگی هوا است. هر اقدامی که بتواند در راستای مدیریت و کنترل این مقوله عملیاتی شود، قابل تقدیر است.

وی با اشاره به نارضاتی شهروندان از وضعیت ترافیک بویژه در مواقع بارندگی، اضافه کرد: به‌صورت طبیعی هنگام ریزش نزولات آسمانی وضعیت معابر پایتخت بحرانی‌تر هم می‌شود. در چنین شرایطی استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان برای جلوگیری از یخ‌زدگی معابر به‌صورت خودکار حتماً به کاهش ترافیک منجر می‌شود. درست نظیر فناوری تازه‌ای که در ساخت پل دوربرگردان جدید اتوبان ارتش در شمال شهر استفاده شده است.

نماینده مردم تهران رویکرد جدید مدیریت شهری را برای تکمیل تقاطعات ناقص در راستای کاهش ترافیک و مصرف سوخت، مورد حمایت مجلس دانست و افزود: برای حل معضل ترافیک و آلودگی هوا، چاره‌ای جز سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل‌ونقل بویژه تقویت ناوگان عمومی شهر وجود ندارد.

توانگر بابیان آنکه فرایند منظم افتتاح پروژه‌های عمرانی در قالب پویش «امید و افتخار» نمودار کارآمدی نظام اسلامی است، اظهار داشت: دشمنان این مرز و بوم اما چشم دیدن پیشرفت‌های کشورمان را ندارند و در تلاشند تا با القای یأس و ناکارآمدی، افکار عمومی را پریشان کنند. در چنین شرایطی ابتکار شهرداری تهران برای راه‌اندازی پویش امیدوافتخار قابل تقدیر است.

وی در خاتمه تلاش مدیریت شهری را برای برگزاری منظم رویدادهای «امیدوافتخار» در پایتخت و هم‌چنین استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای جلوگیری از یخ‌زدگی معابر، الگویی برای دیگر کلانشهرهای کشور برشمرد.

مدیر سایت

دانش آموخته مهندسی معماری از دانشگاه تهران

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا