معماری فضای مسکونی

ساختمان مسی ژاپن در توکیو

برخلاف رویه رایج تخریب و تبدیل سازه ‌های قدیمی به آپارتمان یا ساختمان‌ های اداری، تیم طراحی به وضوح به ارزش Izutsuya پی بردند و پروژه‌ ای را برای بازسازی و حفظ آن آغاز کردند و اکنون این گالری یکی از معروف ترین ساختمان های توکیو محسوب می شود.

به گزارش دیده بان معماری به نقل از عصر ایران- آزمایشگاه طراحی به رهبری طراح سرشناس ساتوشی ایتاساکا ، بازسازی گالری منحصر به فردی را در یک خانه سنتی ژاپنی در توکیو به عهده می گیرد. این سازه که پیش تر شیرینی‌ فروشی «Izutsuya» را در خود جای داده بود، چالش‌ های تاریخی مختلفی مانند زلزله کانتو و جنگ جهانی دوم را پشت سر گذاشته است.

ساختمان مورد نظر با نمای مسی که به مدت حدود سه سال خالی مانده بود، نمادی از پیری در دل توسعه شهری را به تصویر می کشد. ایتاساکا با حفظ ترکیب خارق العاده سبک‌ های معماری ژاپنی و غربی و بافت تاریخی غنی منطقه، پروژه احیا را آغاز کرد.

این ساختمان دارای سقفی طاق مانند است، طرحی که منشا آن از انگلستان است و به طور معمول در ژاپن یافت نمی شود. این طرح  با آبکاری مس پوشانده شده است.

فضای داخلی نیز شامل زیراندازهای سنتی تاتامی و تماشاگه های مختلف است که ترکیبی نادر از سبک‌ های معماری متنوع را ایجاد می کند. برخلاف رویه رایج تخریب و تبدیل سازه ‌های قدیمی به آپارتمان یا ساختمان‌ های اداری، تیم طراحی به وضوح به ارزش Izutsuya پی بردند و پروژه‌ ای را برای بازسازی و حفظ آن آغاز کردند و اکنون این گالری یکی از معروف ترین ساختمان های توکیو محسوب می شود.

مدیر سایت

دانش آموخته مهندسی معماری از دانشگاه تهران

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا