معماری فضای مسکونی

خانه 19 متری ژاپنی

تاکشی هوساکا خانه لاو2 را در زمینی به مساحت 29.53 متر مربع ساخته است.

به گزارش دیده بان معماری به نقل از عصر ایران با 19 متر مربع مساحت، لاو2 که توسط تاکشی هوساکا طراحی شده است، یک خانه کوچک و جمع و جور در شهر توکیو، ژاپن است. این خانه بتنی دارای یک فریم اصلی کامل با نورگیری گرد است که ورود نور طبیعی کافی به فضای داخل در طول سال را تضمین می کند.

تاکشی هوساکا خانه لاو2 را در زمینی به مساحت 29.53 متر مربع ساخته است. اگرچه طی سه ماه فصل زمستان نور خورشید مستقیم وجود ندارد، اما سقف مخروطی این خانه به یک دهانه گرد منتهی می شود که امکان ورود نور کافی به داخل را فراهم می کند. نور مستقیم خورشید در فصل تابستان وارد فضای داخلی شده و محیطی لذت بخش را ایجاد می کند.

هوساکا از طرفداران معماری بروتالیست است که در محیط داخلی بسیار کوچک این خانه نیز زیبایی های سبک محبوبش را اثرگذار کرده است.

گفتنی است؛ بره‌کاری یا معماری بروتالیست (به انگلیسیBrutalist Architecture)، سبکی از معماری است که در آن ساختمان‌ها کلاً با بتن زبره و بدون روکش و دیگر عناصر کاربردی، به عبارتی عریان و عاری از زینت اجرا می‌شوند. اصطلاح زبره‌کاری (بروتالیسم) در ۱۹۵۴ در فرانسه و بریتانیا برای توصیف این شیوه به کار رفت.

این خانه کوچک در فضای مجازی نظرات مخاطبان را به خود جلب کرده است.

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

خانه

مدیر سایت

دانش آموخته مهندسی معماری از دانشگاه تهران

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا