معماری فضای مسکونی

خانه تپه ای سنگی آجیسای که توسط گروه معماری IDEE طراحی شده

خانه تپه ای سنگی آجیسای که توسط گروه معماری IDEE طراحی شده

به گزارش دیده بان معماری به نقل از عصر ایران- خانه تپه ای سنگی آجیسای که توسط گروه معماری IDEE طراحی شده، روی زمینی با شیب ملایم قرار گرفته و مناظر پانوراما از یک دره، زمین گلف و رشته کوه تم دائو در ویتنام را ارائه می دهد.

ساخت و ساز روی این زمین به دلیل جنس خاک و شیب آن با پیچیدگی های طراحی متعددی بوده است. این اقامتگاه در زمینی به مساحت 1000 متر مربع، مطابق با سلیقه مشتری طراحی شده است و شامل یک خانه باز و طبیعت محور است که به طور یکپارچه با محیط اطراف ادغام می شود و بهترین حالت ممکن  را برای یک خانواده بزرگ که به پنج اتاق خواب و فضاهای اضافی نیاز دارند، تضمین می کند.

این طراحی منحصر به فرد، ملک را به بلوک های بالا و پایین تقسیم می کند. بلوک بالایی که به صورت استراتژیک برای دریافت حداکثری نور طبیعی و تهویه بهینه طراحی شده است، فضاهای اصلی زندگی را تشکیل می دهد.

در همین حال، بلوک پایین به عملکردهای کمکی اختصاص یافته و دارای یک گاراژ است که به عنوان نقطه دسترسی اولیه عمل می کند. یک بلوک اختصاصی نیز بخش های پایینی و بالایی را از طریق پل فولادی به هم متصل و مهمانان را از مسیر باغ، استخر و حیاط جلویی به داخل خانه راهنمایی می کند.

تیم طراحی با الهام از تاثیر معماری سنتی ویتنامی، خانه اصلی را با استفاده از قاب فولادی، سنگ و چوب طبیعی می‌ سازد و آن را به فضاهای متقارن مجهز می سازد. قرارگیری هوشمندانه بلوک‌ های کاربردی در سطوح مرتفع، موقعیت فوق العاده زمین بسکتبال را تضمین می کند.

مدیر سایت

دانش آموخته مهندسی معماری از دانشگاه تهران

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا