معماری جهان

خانه رویایی 58 متری کُره ای

این پروژه به شکل یک حجم دو قسمتی ساخته شده از چوب و فولاد طراحی شده است و رویکرد معماری کره ای در ساخت و ساز در مقیاس کوچک را بررسی می کند.

به گزارش دیده بان معماری به نقل از عصر ایرانشرکت معماری Younghan Chung یک پروژه جمع و جور تحت عنوان خانه جنگلی کوچک را معرفی می کند که در واقع یک ساختمان مسکونی در زمینی به مساحت 58 متر مربع در کره جنوبی است.

این پروژه به شکل یک حجم دو قسمتی ساخته شده از چوب و فولاد طراحی شده است و رویکرد معماری کره ای در ساخت و ساز در مقیاس کوچک را بررسی می کند.

خانه رویایی 58 متری کُره ای (+تصاویر)

به نظر می رسد که حذف هر چه بیشتر فضاهای غیرضروری به نوعی اولویت تبدیل شده باشد. گویی که این روش زندگی یعنی زیستن در فضایی کوچک با فرهنگ انسان عجین شده است.

معمار توضیح می دهد: از جهتی، برای ما دلایل اقتصادی اولین فاکتوری است که بر معماری در مقیاس کوچک اثر می گذارد. در حالی که این لایه اقتصادی انطباق با مقیاس جدید و تجربه زندگی “کوچک” را تبلیغ می کند، چانگ بر نیاز به حفظ یکپارچگی ساختار و فضا در این شرایط تاکید دارد.

مشتری یک آقای مسن است که از حرفه تدریس در دانشگاه بازنشسته شده و فضایی را مد نظر داشته که بتواند در آن به فعالیت های آرامی مانند خواندن کتاب و تحسین مناظر بکر و پانوراما کوهستان های کره جنوبی در جمع دوستان و آشنایان خود بپردازد.

به گفته چانگ، این تفسیر مشتری از فضا است و نه اندازه آن که تطبیق پذیری و سازگاری یک مجموعه طی گذر زمان را تعیین می کند. علاوه بر این، وی قویا معتقد است که معماری کوچک پتانسیل بیشتری برای تحمل جریان های همیشه در حال تغییر وابسته به زمان نسبت به پروژه های بزرگ دارد.

از طرفی دیگر به منظور تاکید بیشتر بر ظاهر شناور سازه چوبی، بخش کوچکی که تقریبا سه متر به سمت کوچه امتداد دارد با استفاده از یک ستون CFT (لوله پر از سیمان) با قطر 89 ساخته شد. این شیوه انتخاب مواد و ابعاد به احساس سبکی هرچه بیشتر مجموعه کمک کرده است.

مدیر سایت

دانش آموخته مهندسی معماری از دانشگاه تهران

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا