اخبارمعماری اسلامی

نظام مهندسی البرز برای اجرای معماری ایرانی اسلامی مصمم باشد

استاندار البرز گفت: نظام مهندسی استان برای اجرای معماری ایرانی اسلامی و نظارت بر ساخت و ساز، مصمم باشد

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، مجتبی عبداللهی ظهر جمعه در نشست با جمعی از اعضای نظام مهندسی استان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز مهندس که اوایل اسفند ماه بود، اظهار کرد: بخش عمده ای از ساخت و سازها در استان براساس اصول مهندسی و نظارت کافی شکل نگرفته است.

وی ادامه داد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که از این پس بناها با نقشه های بهتر، مصالح ساختمانی روز دنیا و معماری اصیل ایرانی اسلامی شکل گیرد.

عبداللهی گفت: شهرداری ها و نظام مهندسی باید تعامل ویژه ای در ساخت و ساز ها داشته باشند و این امر براساس یک نقشه واحد و مورد تایید، دنبال شود.

وی افزود: از سازمان نظام مهندسی استان انتظار می رود مجموعه مشکلات و مسائل را احصا کرده و برای بررسی و حل موانع ساخت و ساز استان ارائه دهند.

عبداللهی گفت: این اراده وجود دارد که ساماندهی ساخت و ساز ها در استان را آغاز کنیم و الگوی کشور باشیم.

وی افزود: نوسازی و ساماندهی بافت های فرسوده از جمله برنامه های مهم کشور و استان است که درصدد هستیم با مشوق های مختلف، پیمانکاران و مردم را برای این امر ترغیب کنیم.

استاندار البرز متذکر شد: سازمان نظام مهندسی استان می تواند همراهی راهگشایی را در ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری داشته باشد.

مدیر سایت

دانش آموخته مهندسی معماری از دانشگاه تهران

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا